Informacje

INFORMACJE DLA KIBICÓW I ZAWODNIKÓW

Finały X Mistrzostw w Szermierce Historycznej Bronią Go-Now. Manufaktura Łódź! odbędą się 21 stycznia 2018r. w łódzkiej Manufakturze (rotunda przy windach).

Szermierze z różnych grup szermierczych zmierzą się ze sobą w dwóch konkurencjach: szabli i w mieczu. Będziemy używać bezpiecznego sprzętu treningowego Go-Now, który nie wymaga dużej ilości ochraniaczy. Dlatego też rywalizacja będzie się toczyła w aż sześciu kategoriach wiekowych: do lat 8, do lat 10, do lat 12, do lat 14, do lat 18 i powyżej 18 lat do lat stu  oraz dodatkowo w kategorii wiekowej powyżej lat 14 –  miecz  kobiet.

Mamy patronat FEDER oraz Rycerskiej Kadry Polski!

Zapraszamy do kibicowania zawodnikom walczącym w finałach, a także do obejrzenia pokazów i dodatkowych atrakcji:

  • szermierki rehabilitacyjnej (Fundacja Go-Now)
  • Ceremonii Fechtschule

INFORMACJE DLA ZAWODNIKÓW

Serdecznie zapraszamy na X Mistrzostwa w Szermierce Historycznej Bronią Go-Now. Manufaktura Łódź! Mistrzostwa odbędą się w Łodzi 20 i 21 stycznia 2018r. w partnerstwie z naszą łódzką Manufakturą, gdzie spotkamy się na finałach.

Dodatkowo zapraszamy do wzięcia udziału w Ceremonii Fechtschule, która odbędzie się podczas finałów dla osób powyżej 16 roku życia.

Mamy patronat FEDER oraz Rycerskiej Kadry Polski!

TERMIN I MIEJSCE

20 stycznia – eliminacje w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 przy ul. Drewnowskiej 88 w Łodzi

21 stycznia – finały w Manufakturze (przy dużej rotundzie, przy windach, obok Sephora) przy ul. Drewnowskiej 58 w Łodzi, zgromadzimy się by walczyć o I, II, III i IV miejsce

KONKURENCJE

Mistrzostwa zostaną rozegrane w dwóch konkurencjach: w szabli i w mieczu długim

KATEGORIE WIEKOWE

do lat 8

do lat 10

do lat 12

do lat 14

do lat 18

powyżej 18 lat

Wiek liczony według daty urodzenia np. osoba urodzona 19 stycznia 2010 roku ma już skończone 8 lat, więc jest w kategorii do lat 10, a osoba urodzona 22 stycznia 2010 roku jest w kategorii do lat 8. Osoba chcąca walczyć w kategorii wiekowej wyższej może wyrazić takie pragnienie i zostanie ono uwzględnione.

ZGŁOSZENIA

Wszelkie informacje o zapisach TUTAJ

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Harmonogram eliminacji jest obliczony dla konkretnej maksymalnej liczby zawodników, której nie chcemy przekraczać ze względu na wymóg sprawnego przeprowadzenia tychże eliminacji.

Prosimy o zgłoszenia do dnia 17 stycznia do godziny 24, na adres mailowy: godim123@gmail.com

wpisowe wynosi  80 zł do 17 stycznia 2018r., opłata za obiad 12 zł, płatna dodatkowo również do 17 stycznia.

Pieniądze proszę wpłacać na konto: PEKAO SA  371240 34191111 0010 3480 0914 z dopiskiem Działalność statutowa – Mistrzostwa 2018

Jeżeli ktoś zdecyduje się na udział w mistrzostwach w ostatniej chwili i będzie chciał zapłacić  po terminie 17 stycznia, to opłata za mistrzostwa wzrośnie do 100 zł. Chodzi o to, że późniejsze wpłaty burzą nam ustalony wcześniej plan.

Przypominamy też że Fundacja Go-Now Dariusza Wadowskiego ma prawo otrzymywać dotacje pochodzące z 1% od podatku dochodowego osób sympatyzujących z fundacją i chcących pomóc w jej rozwoju.

Numer KRS: 0000 31 85 96

Konto 1%:

PEKAO SA 161240 34191111 0010 3785 4743

Dziękujemy przy tej miłej okazji osobom, które już skorzystały z tej możliwości, a którym nie podziękowaliśmy personalnie. Te nawet drobne wpłaty pomagają nam funkcjonować. Jeszcze raz dziękujemy!

ZGŁOSZENIA DO CEREMONII FECHTSCHULE

Ceremonia Fechtschule odbędzie się podczas finałów, 21 stycznia. Zgłoszenia będą zbierane 20 stycznia, w punkcie rejestracji. Zgłosić się może osoba powyżej 16 lat.

NAGRODY:

Fundatorami nagród w tym roku będą

Fundacja Go-Now:

miecze Go-Now – typ „węgierski” – z płaską klingą, szable Go-Now

SPES Historical FencingGear:

plastron, ręczniki, koszulki

Decathlon Manufaktura

Akademia Karate:

gry planszowe dla najmłodszych

zwiadowcy.pl i koloniena5.pl

koszulki tematyczne dla dzieci

Głównymi nagrodami będą: szabla bojowa „husarka” ( dla pierwszego miejsca w szabli 18 +), miecz ćwiczebny Feder ( dla pierwszego miejsca w mieczu 18 +) oraz dwa puchary zdobyte przez Jerzego Pawłowskiego – szablisty wszech czasów – przekazane przez jego syna Piotra Pawłowskiego.

GOSPODARZE MISTRZOSTW

Gospodarzem mistrzostw jest Fundacja Go-Now we współpracy z Manufakturą Łódź oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łódzi

KOORDYNATOR DO SPRAW SĘDZIOWANIA

Jakub Gaweł- grupa Rebellium Gdańsk

OPIEKA MEDYCZNA

wolontariat – Bogumił Kredens

REGULAMIN

O regulaminie przeczytasz TUTAJ

PROGRAM MISTRZOSTW

O programie przeczytasz TUTAJ

NOCLEGI

Nocleg w szkole na sali gimnastycznej 10 zł. Nocleg w szkole z własnym sprzętem noclegowym (karimata, śpiwór).

Jeżeli te informacje są niewystarczające i masz jakieś pytanie zadzwoń 507 03 66 54 lub napisz: godim123@gmail.com

Reklamy